• PRIPRAVUJEME V DECEMBRI

1.12. Stretnutie s koledami – súťaž v speve kolied

5.12. Deň sv. Mikuláša – dopoludnia v škole tvorivé dielne,

- o 15,00  privítame Mikuláša v KD v Bielom Potoku

- v Kultúrnom dome bude zároveň jarmoček

18.12. Tajomná vianočná chvíľa – v KD v Bielom Potoku

Šaliansky Maťko – prednes slovenskej povesti

• NÁVŠTEVA LIPTOVSKÉHO MÚZEA

• V stredu 23.11. 2022 dopoludnia sa tretiaci a štvrtáci zúčastnili vzdelávacieho programu MÚZEUM OČAMI DETÍ.

Po privítaní a vzájomnom predstavení v úvode programu, ktorý sprevádzali dve malé bábkové postavičky predstavujúce bratov Kürtiovcov, zakladateľov múzea, si deti vypočuli v krátkosti ich životný príbeh a niečo zo 110 ročnej histórie vzniku múzea. Dozvedeli sa , čo je to múzeum, na čo slúži, kto tam pracuje, čo to znamená a čo sa ukrýva pod slovom zbierka a zbierkové predmety, kde sa tieto veci v múzeu nachádzajú, ako sa ukladajú, kto a akým spôsobom s nimi pracuje a podobne.

Pri praktických a deťom zrozumiteľných ukážkach, ako aj prostredníctvom zbierkových predmetov sa dozvedeli o jednotlivých pracovných pozíciách, ktoré si aj vyskúšali. Na malú chvíľu sa z nich stal riaditeľ, historici, vrátnik, dokumentátorka, konzervátori, reštaurátori a archeológovia.

S využitím herných prvkov a krátkej scénky predviedli cestu obyčajnej veci do múzea, čo všetko sa tu s ňou robí, až sa z nej napokon stane zbierkový predmet.

Súčasťou programu bola aj prehliadka niekoľkých expozícií.

V prírodovednej expozícii deti zaujalo porovnanie ich zúbkov so zubom mamuta. V ďalších expozíciách ich upútali bronzové meče a samozrejme poklady spod Likavy.

• NÁVŠTEVA Z NOVÉHO ZÉLANDU

• Na krúžku Hravá angličtina sme v piatok 11.novembra privítali milých hostí z Nového Zélandu. Bolo obohacujúce počuť angličtinu z úst ľudí, ktorých rodným jazykom je angličtina.

• ZBER ŠÍPOK

• Aj túto jeseň sa niektorí žiaci zapojili do zberu šípok - bolo ich 26. Každý žiak dostal odmenu a dvaja šípkozberači z tretieho ročníka - Bianka a Dávidko si odniesli ceny za 1. a 2. miesto v zbere šípok. Blahoželáme!

• PRIPRAVUJEME V NOVEMBRI

• Vyhodnotenie zberu šípok.

Stále prebieha zber papiera - šetríme naše lesy, separujeme.

"ŠARKANIÁDA" šarkan letí, nemá deti a my máme.... upresníme oznamom.

Pôjdeme do Žiliny - do bábkového divadla na predstavenie SNEHULIENKA 15.11.

Tretie stretnutie s predškolákmi Zahrajme sa, zatancujme si! 24.11.

Konzultácie s rodičmi po štvrťroku školského roka.

Chystáme sa na príchod Mikuláša.