• POĎAKOVANIE

• Ďakujeme majiteľom a zamestnancom penziónu Gejdák za príjemne strávený Medzinárodný deň detí, chutný obed a prehliadku farmy spojenú s jazdou na koníkoch.

• PRIPRAVUJEME

• DEŇ MATIEK – program pre všetky mamy, staré mamy, tety, ...

..a nielen pre  ne...

14.05. (nedeľa)  o 15,00 Kultúrny dom  Biely Potok

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ U HASIČOV V RUŽOMBERKU - 2. a 4. 5.

DOPRAVNÉ  IHRISKO 3. a 4. ročník - 9.5.

PREZENTÁCIA PROJEKTU O DÁŽĎOVKÁCH - 10.5.

STRETNUTIE S PREDŠKOLÁKMI - 18. 5.

ZBER PAPIERA - ešte nám chýba niekoľko kg na naplnenie kontajnera

MDD - penzión GEJDÁK  - 1.6.

• DEŇ ZEME

• Ďakujeme všetkým deťom a rodičom, ktorí sa v sobotu podieľali na tradičnom každoročnom čistení okolia Bieleho Potoka.

• BÁSNIČKOVO

• Štvrták Oliver Haviar bol v stredu 19.4. ocenený za svoju báseň s názvom Florbalový fanúšik.

• VÝSLEDKY OKRESNÉHO KOLA PYTAGORIÁDY

• V okresnom kole pytagoriády súťažilo 5 žiakov tretieho ročníka a 3 žiaci štvrtého ročníka. Úspešným riešiteľom v kategórii P3 je Lukáš Kráľ, ktorý sa umiestnil na 45.-47.mieste. V kategórii P4 sú úspešnými riešiteľmi Timotej Gorný, ktorý sa umiestnil na vynikajúcom 5.-6.mieste a Veronika Tomlyová, ktorá sa umiestnila na 22.-23.mieste.

• APRÍL - MESIAC LESOV

• ZÁPIS BUDÚCICH PRVÁKOV - 4.4.

VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY - 6.4. - 11.4.

ZBER PAPIERA - počas celého mesiaca

DEŇ ZEME - 22.4. (sobota)

ZÁPIS PRVÁKOV DO POBOČKY MESTSKEJ KNIŽNICE V BIELOM POTOKU

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Blahoželáme víťazom školského kola recitačnej súťaže.

Do okresného kola nás pôjdu reprezentovať Ella Hanulová a Júlia Mršťáková.

• PRIPRAVUJEME V MARCI

• MAREC - MESIAC KNIHY

AKTIVITY O KNIHÁCH A S KNIHAMI

ZÁPIS PRVÁKOV DO MESTSKEJ KNIŽNICE

OKRESNÉ KOLO PYTAGORIÁDY 20.3.

PLAVECKÝ VÝCVIK PRE 1. a 2. ročník 20.3. - 31.3.

KLUB PREDŠKOLÁKA - stretnutie s predškolákmi 23.3.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, škôlka v škole 23.3. od 10:00 do 16:00

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - školské kolo 10.3., okresné kolo 29.3.

BE THE CHANGE - BUĎ ZMENOU - výtvarná súťaž (Vodárenská spoločnosť Ružomberok)

KREATÍVNE DOKRESLENÉ, EKO ART - výtvarné súťaže CVČ Elán

• PRIPRAVUJEME:

ZIMNÉ ŠPORTOVÉ HRY - 9.2.

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - triedne kolo

- školské kolo

KORČUĽOVANIE NA ZIMNOM ŠTADIÓNE - po oznámení

STRETNUTIE S PREDŠKOLÁKMI - 16.2.

HASIČI, KREATÍVNE DOTVORENÉ, VESMÍR OČAMI DETÍ, EKO ART - výtvarné súťaže

• PRIPRAVUJEME:

• Odovzdávanie polročných výpisov 31.1.

Turistická vychádzka na Krkavú skalu

Korčuľovanie na Zimnom štadióne v Ružomberku

Šaliansky Maťko - triedne, školské, okresné kolo

Stretnutie s predškolákmi 19.1.

Karneval 3.2. v ZŠ Belianko

• OZNAM

• Žiadame rodičov detí, ktorí majú záujem o dotáciu na stravu a učebné pomôcky v ZŠ a MŠ (predškoláci) v druhom polroku školského roka 2022/2023, aby si do 6.1.2023 obnovili na úrade práce UPSVaR potvrdenie o poberaní hmotnej núdze alebo životného minima. S potvrdením je potrebné sa dostaviť na Mestský úrad v Ružomberku, oddelenie školstva a športu - č.dverí 6.

• MIKULÁŠSKE TVORIVÉ DIELNE

• Pondelkové mikulášske predpoludnie v našej škole patrilo tvorivým dielňam, kde deti pod vedením dospelých vyrábali vianočné ozdoby, dekorácie, sviečky a oblátky. Poďakovanie patrí pani Tomlyovej, Haviarovej, G. Hyravej, sestričke Hermane, pani M.Mackovej, Mršťákovej a Vierikovej.

V podvečer priniesol našim žiakom do KD balíčky Mikuláš v spoločnosti anjela, čerta a sobíka. Deti si pod vedením pani učiteliek pre nich pripravili krátky program.

Za organizáciu mikulášskeho jarmoku a navarenie chutného punču ďakujeme predsedníčke RZ - pani Tomlyovej, členom RZ a všetkým ochotným a milým ľuďom.

• PRVÁCI A DRUHÁCI V LIPTOVSKOM MÚZEU

• V stredu 30.novembra sa prváci s druhákmi zúčastnili v Liptovskom múzeu vzdelávacieho programu ZVIERATKÁ V LESE. V zoologickej expozícii  si deti popozerali vystavené zvieratká. Pomocou herných prvkov, obrázkov, hádaniek a pesničiek  sa o mnohých dozvedeli veľa zaujímavého – kde žijú, ako sa správajú, čím sa živia, akú majú farbu, ako vyzerajú ich mláďatá... Ukázali si aj zvieracie stopy, vypočuli si zvuky a pokúsili sa uhádnuť zviera, ktorému ten ktorý zvuk patrí. Na chvíľočku  si predstavili, ako asi mohlo prebehnúť stretnutie Červenej Čiapočky so zlým vlkom. Potom po vypočutí zvieracej rozprávky všetci dostali na úlohu vymaľovať omaľovánku a vyrobiť maličký stromček ako pripomienku na blížiace sa Vianoce. Následne rozdelení do 3 skupín všetci súťažili v skladaní medvedíkových puzzle. Záver programu bol zameraný na precvičenie si vizuálnej pamäte formou zvieracieho pexesa.

• PRIPRAVUJEME V DECEMBRI

• 28.11. - 21. 12. Adventný kalendár detí v škole

1.12. Stretnutie s koledami – súťaž v speve kolied

5.12. Deň sv. Mikuláša – dopoludnia v škole tvorivé dielne,